CZ
E-shop
DYNEX
GLOBAL
Q-POC: nová platforma pro rychlou PCR diagnostiku

Q-POC: nová platforma pro rychlou PCR diagnostiku

Q-POC: nová platforma pro rychlou PCR diagnostiku
27.6.2022

Vážení zákazníci,

v posledních letech se staly trendy tzv. POCT platformy pro rychlou PCR diagnostiku použitelnou v urgentních případech a případně i v místech mimo laboratoř. Právě zkratka POCT (point-of-care test) znamená test tzv. u lůžka pacienta. Pandemie Covidu jen umocnila tlak na výrobce, aby se na tento typ testu soustředili, a výsledkem je řada různých POCT platforem na trhu, které jsou zaměřené právě na Covid. Hledali jsme pro Vás řešení pro rychlou PCR diagnostiku, zejména s ohledem na to, aby řešení bylo univerzální nejen "na Covid" a aby poskytovalo opravdu důveryhodné výsledky.

S radostí Vám představuje britskou společnost QuantuMDx, se kterou jsme právě podepsali distribuční smlouvu. Jejich platforma Q-POC nově představuje významnou součást v rámci molekulárně-biologického portfolia DYNEXu. Umožňuje plně automatické multiplex PCR testování od vzorku po výsledek do 30 minut. Vše od zpracování vzorku, izolace nukleové kyseliny až po vlastní analýzu se odehrává v kazetě, která je do budoucna připravena i pro micro-array technologii. Aktuálně je dostupný respirační panel: SARS-CoV-2, FluA/B a RSV. Další zajímavé panely jsou již ve vývoji. Věříme, že pro Vás bude Q-POC zajímavým řešením také po ekonomické stránce.

Nechte si Q-POC nezávazně předvést na Vašem pracovišti ještě než začne další vlna. Neváhejte nás kontaktovat, budeme se těšit na setkání s Vámi.

Váš tým DYNEX

Dynex Dynex