CZ
E-shop
DYNEX
GLOBAL
Prominutí DPH u produktů pro testování COVID-19

Prominutí DPH u produktů pro testování COVID-19

Prominutí DPH u produktů pro testování COVID-19
11.1.2021

Vážení zákazníci,

velmi si ceníme Vašeho úsilí a práce na maximum v boji proti koronaviru, na kterém se můžeme s Vámi podílet. Proto chceme reagovat na rozhodnutí ministryně financí o prominutí daně z přidané hodnoty (viz Finanční zpravodaj 35/2020 Ministerstva financí na adrese https://www.mfcr.cz/cs/legislativa/financni-zpravodaj/2020/financni-zpravodaj-cislo-35-2020-40305) a nastavili jsme náš fakturační systém následovně.

Společnosti ze skupiny DYNEX budou:

- automaticky uplatňovat prominutí DPH u produktů, které jsou výslovně určeny pro testování COVID-19. Jedná se o detekční soupravy SARS-CoV-2 s využitím technologie real-time PCR, či ELISA a odběrovou soupravu pro SARS-CoV-2. Seznam těchto produktů naleznete v tabulce ke stažení níže. DPH je upraveno také v našem e-shopu.

- na základě prohlášení zákazníka uplatňovat prominutí DPH u produktů, které jsou certifikovanými zdravotnickými prostředky in vitro (CE IVD) a mohou být použity pro testování COVID-19. Jedná se především o izolační soupravy (virová RNA), pipety a špičky a další materiál. Seznam těchto produktů naleznete v tabulce ke stažení níže. V takovém případě, prosíme o zaslání samostatné objednávky těchto produktů s prohlášením

"Objednáváme zboží určené pro testování na onemocnění COVID-19 a tak žádáme o uplatnění prominutí DPH v souladu s Rozhodnutím o prominutí daně z přidané hodnoty z důvodu mimořádné události, vydaném místopředsedkyní vlády a ministryní financí a zveřejněném dne 16.12. 2020 ve Finančním zpravodaji 35/2020."

Seznam produktů:
https://www.dynex.cz/downloads/dynex_covid-19_prominuti_dph.pdf

V obou případech Vám bude toto zboží fakturováno na separátní faktuře s výslovným uvedením, že byla "Daň prominuta rozhodnutím MF".

V případě jakéhokoliv dotazu nás kdykoliv kontaktujte.  Přejeme hezký den.

S přátelským pozdravem

Váš tým DYNEX

Dynex Dynex