English version Kde nás najdete - CZ a SK E-shop
Mapa stránek Vyhledávání:

PRODUKTY     
QIAGEN
DIAGNOSTIKA
PŘÍSTROJE
SPOTŘEBNÍ MATERIÁL
Úvodní stránka / Whatman

Whatman
FTA Karty


Nezáleží, zda jste v laboratoři nebo hluboko v lese, Whatman FTA® umožňuje snadný způsob odběru a archivac e biologického materiálu pro DNA analýzu.

Jednoduše naneste jakýkoliv biologický materiál na FTA matrici, která okamžitě zachytí a stabilizuje nukleovou kyselinu. Dojde také k inaktivaci patogenů, takže jsou vzorky bezpečné při transportu i manipulaci. Skladujte vzorky (včetně klonů) při pokojové teplotě a analyzujte je kdykoli potřebujete. Vyzkoušejte FTA karty a brzy zjistíte, že se stanou nepostradatelnou součástí postupu vaší analýzy DNA.

Vlastnosti a výhody:

Aplikace

FTA karty

FTA Classic

Čtyři vzorkovací pozice pro nanesení až 500 µl plné krve nebo 100 µl rostlinného
homogenátu na 1 kartu. Vhodné pro aplikace používající opakovaně stejný preparát nebo pro skladování většího počtu vzorků rostlinného materiálu nebo biologického materiálu zvířat. Dostupné také v kombinaci s indikátorem (růžová barva, po nanesení čirého tekutého vzorku změní barvu na bílou)

FTA Mini

Dvě vzorkovací pozice pro nanesení až 250 µl plné krve nebo 50 µl rostlinného
homogenátu na 1 kartu. Vhodné pro protokoly, které vyžadují 2 různé pozice pro testování a archivaci vzorků. Dostupné také v kombinaci s indikátorem (růžová barva, po nanesení čirého tekutého vzorku změní barvu na bílou)

FTA Micro

Jedna vzorkovací pozice pro nanesení až 125 µl plné krve nebo 25 µl rostlinného
homogenátu na 1 kartu. Vhodné v případě použití pouze jednoho vzorku. Dostupné také v kombinaci s indikátorem (růžová barva, po nanesení čirého tekutého vzorku změní barvu na bílou)

FTA Gene

Tři vzorkovací pozice v rámečku pro nanesení až 225 µl plné krve nebo 30 µl rostlinného homogenátu na 1 kartu. K izolaci lze využít většinu automatických pipetovacích systémů, součástí musí být zásobník na FTA karty.

CloneSaver

Určeny pro odběr, archivaci a purifikaci plazmidů a BAC DNA z bakteriálních klonů. DNA je stabilní při pokojové teplotě nejméně 5 let. Dostupné v 96ti jamkovém formátu pro aplikace pracující s velkým počtem vzorků.

PlantSaver

Velmi podobné klasické FTA kartě. Navíc ale obsahují laminátovou destičku, pomocí které lze efektivněji nanést rostlinný vzorek na FTA matrici, aniž byste zničili FTA kartu.

FTA reagencie, doplňky a kity

FTA purification reagent

Purifikační pufr, odstraňuje potenciální kontaminující látky a zabezpečuje vyšší kvalitu DNA pro analýzu.

FTA Gene Card Tray

Stojánek na dvě FTA Gene karty pro použití v automatických pipetovacích systémech

FTA kit

Obsahuje 25 karet FTA micro, dvě vialky s purifikačním pufrem, Harris Uni-Core raznici, podložku a návod k použití.

FTA Starter Pack

Obsahuje vzorky FTA karet pro různé použití. Obsahuje po jedné kartě FTA Classic, FTA Mini, FTA Micro, FTA Mini s indikátorem, FTA Micro s indikátorem. Dále obsahuje dva aplikátory pro odběr vzorků, jednu ochranou obálku, jednu vialku s purifikačním pufrem, dvě Harris Uni-Core raznice, podložku a návod k použití.

Sterile Foam Tipped Applicators

Sterilní pěnový aplikátor pro neinvazivní odběr buněk sliznice ústní dutiny (bukální stěr) a jejich nanesení na FTA kartu.

Harris Micro raznice, Uni-Core raznice, podložka

Raznice pro vypíchnutí terčíku se vzorkem z FTA karty. Terčíky s průměrem 1,2 mm jsou vhodné pro použití na izolaci DNA ze vzorků krve a vzorků s vysokým obsahem DNA. Terčíky s průměrem 2,0 mm jsou vhodné pro použití na izolaci DNA ze vzorků bukálních stěrů, plazmidů a vzorků s nižším obsahem DNA.

Multi-Barrier Pouches

Ochranné obálky pro přepravu a skladování FTA karet. Chrání karty před kontaminací z okolního prostředí.
Ochranná pečeť zajišťuje bezpečnost forenzních vzorků. Dostupné jsou také opakovaně uzavíratelný sáčky.

FTA Card mailer

Bezpečnostní kartonový obal pro přepravu FTA karet bez štítku BIOHAZARD

Storage Desiccant packets

Sušidla zabezpečující ochranu FTA karet před vlhkostí při transportu a skladování. Obsahují indikátory, které mění barvu při absorbci vlhkosti.

CloneSaver Starter Kit

Obsahuje dvě CloneSaver karty, dvě Harris Uni-Core raznice (2mm), podložku a návod k použití.

     Web realizoval OCTOPUS
© DYNEX. Všechna práva vyhrazena. DYNEX - office(zavináč)dynex.cz RSS