English version Kde nás najdete - CZ a SK E-shop
Mapa stránek Vyhledávání:

PRODUKTY     
QIAGEN
DIAGNOSTIKA
PŘÍSTROJE
SPOTŘEBNÍ MATERIÁL
Úvodní stránka / DNA mikročipy

DNA mikročipy

EUROIMMUN

EUROArray


DNA mikročip, neboli DNA microarray patří v současnosti k nejpokrokovějším metodám molekulární genetiky. Jedná se o metodu sloužící k analýze DNA na základě hybridizační reakce mezi vzorkem DNA a sekvenčně specifickými fragmenty DNA (sondami), které jsou ukotveny na povrch mikročipu. Hlavním přínosem této technologie je možnost sledování velkého množství různých DNA sekvencí v rámci jediné analýzy, jelikož na povrch mikročipu lze navázat tisíce DNA sond. Oproti jiným molekulárně diagnostickým metodám, pomocí kterých lze sledovat více parametrů zároveň (multiplex PCR), zde není problém s přesvicováním jednotlivých fluorescenčních značení či s nežádoucí interakcí a kompeticí jednotlivých oligonukleotidových sekvencí a je tak zachována vysoká citlivost a specificita reakce. Z tohoto důvodu jsou mikročipy ideální v případech, kdy je třeba pro konečný výsledek stanovit řadu dílčích parametrů (analýzy DQ2/DQ8), různých kmenů/typů infekčních agens (HPV) apod. Bohužel je však vzhledem k poměrně obtížnému vyhodnocování a interpretaci výsledků z DNA čipů dostupnost této aplikace na poli klinické praxe stále velmi omezená. Tento fakt motivoval společnost Euroimmun k vývoji diagnostického systému „ EUROarray“, který je založen právě na biočipové technologii. Jde o systém pro amplifikaci, hybridizaci a vyhodnocení přítomnosti specifických fragmentů DNA.


EUROArray 


Euroarray – snadno a rychle

Všechny PCR reagencie dodávané v soupravách EUROarray jsou okamžitě připravené k použití, což snižuje možnost laboratorní chyby a zcela odstraňuje potřebu optimalizace PCR.
Hybridizace probíhá za přesných standardizovaných podmínek při použití jednoduché techniky TITERPLANE, která je běžně užívána pro imunofluoresceční techniky společnosti Euroimmun, čímž bylo navázáno na velmi úspěšný a prověřený postup. Mikročipy jsou vyhodnocovány zcela automaticky za použití unikátního PC softwaru EUROArrayScan, který jednoznačně analyzuje kombinaci detekovaných fragmentů na daném hybridizačním poli a přesně vyhodnotí výsledek pacienta.


EUROScanner 

 

MicroArray


EUROArray soupravy

Ve Vývoji:

 

EUROArray: DNA microarrays for molecular genetic diagnostics (PDF)


Případné dotazy a upřesnění: tvavrochova(zavináč)dynex.cz

     Web realizoval OCTOPUS
© DYNEX. Všechna práva vyhrazena. DYNEX - office(zavináč)dynex.cz RSS